خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

کسب رتبه نخست پژوهشگر آستارایی در آزمون بین المللی آکادمی Alliance

  رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آستارا گفت: مازیار جمال خانی پژوهشگر جوان آستارایی در آزمون سراسری آکادمی Alliance آمریکا حائز رتبه اول در رشته مدیریت سازمان ها شد.

   
  در آزمون بین المللی آکادمی Alliance" src="http://img7.irna.ir/1395/13950330/82118004/82118004-70806424.jpg" alt="" />

  ابوطالب جوان روز یکشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: پژوهشگر آستارایی مازیار جمال خانی لوندویل ، با شرکت در آزمون سراسری آکادمی Alliance آمریکا مقام اول در رشته مدیریت سازمان ها را کسب کرد.
  وی اضافه کرد: این آزمون سراسری تحت لیسانس آکادمی Alliance آمریکا و با شرکت 542 نفر از سراسر دنیا در کشور سوئیس برگزار شد.
  وی با اشاره به اینکه در این آزمون مهم بین المللی 24 نفر از کشورمان حضور داشتند ، اظهار کرد: پژوهشگر آستارایی با کسب 547 امتیاز موفق به کسب رتبه نخست در بین شرکت کنندگان در این آزمون شد.
  وی خاطرنشان کرد: در این آزمون شرکت کنندگان در 45 دقیقه به 35 سوال در زمینه های مباحث مدیریت منابع انسانی ، مدیریت سازمان ها و نهادهای دولتی و خصوصی ، مدیریت استراتژیک ، مدیریت بازاریابی و نحوه مدیریت تجارت الکترونیک پاسخ دادند.
  جوان افزود: از این نویسنده و پژوهشگر آستارایی تاکنون سه کتاب با عناوین نقش توریسم در توسعه روستا ، آشنایی با انگلیسی عمومی و روش تحقیق در علوم انسانی منتشر شده است.
  مازیار جمال خانی لوندویل متولد 1365 آستارا و کارشناس ارشد رشته جغرافیا و برنامه ریزی روستایی است.
  این نویسنده آستارایی عضو باشگاه پژ‍وهشگران جوان و نخبگان ، مدرس دانشگاه ، دارای 12مقاله علمی پژوهشی در مجلات برتر جهان isi – isc و دارای مهارت‌ها و گواهینامه‌های بین المللی در زمینه زبان انگلیسی از هفت کشور برتر جهان است.
  شهرستان آستارا در منتهی غرب استان گیلان واقع شده است.

   

   

  نمایش کمدی فرار از زندان میهمان مردم آستارا در شب های ماه پر خیر و برکت رمضان شد.

   
  در شب های ماه رمضان شد" src="http://img7.irna.ir/1395/13950330/82118773/82118773-70807754.jpg" alt="" />

  رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا عصر یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: نمایش فرار از زندان با مجوز اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا در ژانر کمدی به نویسندگی و کارگردانی نیما رهایی از بازیگران و کارگردانان برجسته نمایش در استان گیلان هر شب ساعت 22 در محل سالن سینما دریای شهرستان آستارا به روی صحنه می رود.
  ابوطالب جوان افزود: در این نمایش به میمنت ماه پرخیر و برکت رمضان سعی شده است لحظات شاد و مفرحی برای مردم فرهنگ دوست آستارایی خلق شود.
  وی با بیان اینکه این نمایش به غیر از لیالی پرفضیلت قدر تا پایان ماه رمضان به روی صحنه می رود، اضافه کرد: در نمایش فرار از زندان مسائل و موضوعات روز اجتماعی با بهره گیری از تکنیک طنز در هنر نمایش به تماشاگران انتقال داده می شود.
  وی با بیان اینکه این نمایش در دو پرده اجرا می شود ، ادامه داد: در نمایش کمدی فرار از زندان ، نیما رهایی ، امیر حسین الهی ، کیومرث کبریان ، سعید نیک باطن ، عباس آذریار ، سهند رهایی ، فرشاد روحی ، اردلان شکاری ، آرسام نظرنیا ، یونس عدالت ، محسن میرعیسی پور ، اکبر فرهنگ و پژمان مرتضوی به ایفای نقش می پردازند.
  وی با اشاره به اینکه معرفی چهره های جدید و مستعد بازیگری از دیگر مشخصه های این نمایش است ، اظهار کرد: طراحی و اجرای دکور به طور مشترک بر عهده فرشاد روحی و سعید نیک باطن ، گریم بر عهده فرشاد روحی ، مسئول انتظامات سعید نیرومند و طراحی پوستر را نیز امین دولتخواه انجام داده است.
  رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا در ادامه گفت: این نمایش دوازدهمین اثر بلند و کمدی نیما رهایی بعد از نمایش های ابلیس و آدم ، همسران ، دزدان ناشی ، 9 ماه انتظار1 ، ارباب حقه ها ، من برات 25 سال دارد! ، پسران بد ، اخطاری ها ، بازار آشما ، 9 ماه انتظار دو و مرد و نامرد محسوب می شود.

   

   

  فرمانده نیروی انتظامی آستارا گفت: کشف مواد مخدر در شهرستان در سه ماه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 47 افزایش یافت.

   
  در آستارا 47 درصد افزایش یافت" src="http://img7.irna.ir/1395/13950331/82118842/82118842-70807836.jpg" alt="" />

  به گزارش خبرنگار ایرنا سرهنگ رحیم مهدی زاده عصر یکشنبه در جمع خبرنگاران با تبریک به مناسبت فرا رسیدن هفته ملی مبارزه با مواد مخدر افزود: در سه ماه نخست امسال 38 کیلو و 200 گرم انواع مواد مخدر سنتی و صنعتی در شهرستان آستارا کشف و ضبط شد.
  وی اظهار کرد: عوامل انتظامی این میزان مواد مخدر را در قالب عملیات های مختلف حین ورود به شهرستان آستارا به شکل قاچاق یا در هنگام معامله کشف و ضبط کرده اند.
  فرمانده نیروی انتظامی آستارا با تقدیر از زحمات پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان اضافه کرد: همچنین در این مدت دستگیری معتادین و قاچاقچیان مواد مخدر در مجموع 18 درصد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.
  فرمانده انتظامی آستارا با اعلام هشدار به قاچاقچیان مواد مخدر ، گفت: سوداگران مرگ بدانند که پلیس و همچنین مردم مرزنشین و با بصیرت آستارا ، با هوشیاری تمام اجازه فعالیت به این افراد را نخواهند داد.
  سرهنگ مهدی زاده در ادامه نقش خانواده ها را در امر پیشگیری از اعتیاد مهم خواند و افزود: والدین بایستی در اوقات فراغت نسبت به مراقبت از فرزندان خود با ترغیب آن ها به کلاس های ورزشی و فرهنگی همت کنند.
  26 ژوئن مقارن با پنجم تیر ماه، روز جهانی مبارزه با سوء مصرف مواد مخدر است که به همین مناسبت 31 خرداد تا ششم تیر ماه به عنوان هفته مبارزه با مواد مخدر نام گذاری شده است.
  شهرستان 86 هزار نفری بندر آستارا در منتهی الیه شمال غرب مرکز استان گیلان و در همسایگی جمهوری آذربایجان واقع است.

   

   

  فرمانده نیروی انتظامی آستارا از کشف 398 هزار نخ سیگار قاچاق از یک منزل مسکونی در یکی از روستاهای این شهرستان خبر داد.

   
  از یک منزل یک روستایی در آستارا کشف شد" src="http://img7.irna.ir/1395/13950331/82119157/82119157-70808478.jpg" alt="" />

  به گزارش خبرنگار ایرنا، سرهنگ رحیم مهدی زاده روز دوشنبه در جمع خبرنگاران گفت: در پی دریافت گزارش های مردمی مبنی بر فعالیت قاچاقچیان سیگار در یکی از روستاهای بخش مرکزی آستارا موضوع به صورت ویژه در دستور کار عوامل انتظامی قرار گرفت.
  وی افزود: ماموران پس از انجام تحقیقات ، از صحت این موضوع اطمینان حاصل کرده و با شناسایی متهمان در بازرسی از منزل مسکونی ، 398 هزار نخ سیگار قاچاق کشف و ضبط کردند.
  مهدی زاده در ادامه اضافه کرد: دو متهم این پرونده دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی به مقام قضایی معرفی شدند.
  وی اظهار کرد: ارزش ریالی کالای قاچاق کشف شده یک میلیارد و 124 میلیون ریال است.
  وی با اشاره به پیامدهای اجتماعی ، اقتصادی ، امنیتی و فرهنگی قاچاق کالا ، افزود: قاچاق کالا در حقیقت یک اقدام و حرکت هدف دار از سوی دشمنان برای ضربه زدن به ارزش های فرهنگی کشور و ایجاد تغییر در سبک زندگی مردم است.
  در سال گذشته عاملان 178 پرونده قاچاق در آستارا به پرداخت جزای نقدی به میزان شش میلیارد و 626 میلیون و 972 هزار و 247 ریال از سوی اداره تعزیرات حکومتی محکوم شدند.

   

   

  کارگاه آموزشی راویان فرهنگی در محل سپاه ناحیه آستارا برگزار شد.

   
  در آستارا برگزار شد" src="http://img7.irna.ir/1395/13950331/82119199/82119199-70808549.jpg" alt="" />

  به گزارش خبرنگار ایرنا، مسئول تربیت و آموزش سپاه ناحیه آستارا روز دوشنبه در جمع مسئولان فرهنگی پایگاه های مقاومت بسیج گفت: این کارگاه های آموزشی در توانمند ساختن نیروهای بسیجی نقش ویژه ای دارد.
  حجت الاسلام رحمان شعبانی با اشاره به اینکه توجه به مسائل اخلاقی ، رفتاری و علمی توان نیروهای بسیجی را بالا می برد ، افزود: داشتن روحیه انقلابی ، بصیرت ، هوشیاری و ولایتمداری از شاخصه‏ های نیروهای بسیجی است و این شاخصه جز با تقوای الهی به‌ دست نمی‏ آید.
  وی با تاکید بر ضرورت ترویج بیشتر تفکر بسیجی در همه لایه های جامعه ، ادارات و نهادهای دولتی و غیردولتی ، اظهار کرد: نهادینه شدن تفکر بسیجی و روحیه جهادی ، همان تحقق اقتصاد مقاومتی مد نظر رهبر معظم انقلاب است که امروز بسیج در راستای عمل به منویات فرماندهی کل قوا علاوه بر تقویت بعد معنوی خود، به بعد نظامی و آمادگی رزمی نیروها نیز توجه ویژه دارد.
  حجت الاسلام شعبانی در ادامه بسیج را بازوی توانمند انقلاب اسلامی در مقابل نفوذ دشمنان دانست و خاطر نشان کرد: بسیج به‌ عنوان نیروی انقلابی در خط ولایت و رهبری برای خدمت و پیشبرد اهداف انقلاب در هر شرایطی آمادگی و هوشیاری لازم را نشان داده است.
  وی تشکیل حلقه های صالحین در سطح مساجد را از برنامه های مهم ترتبیتی و اخلاقی بسیج خواند و گفت: بهترین روش برای تقویت اندیشه اعتقادی بسیج به منظور مقابله با حملات و شبهات فکری برپایی حلقه های شجره طیبه صالحین است که باید روز به روز به سمت تعالی پیش برود.
  در این کارگاه آموزشی به تعدادی از بسیجیان پایگاه های مقاومت در شهرستان آستارا جوایزی اهدا شد.

   

   

   

   

  کودکان آستارایی در ماه بهار قرآن به میهمانی این کتاب آسمانی در محل مرکز شماره دو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان آستارا رفتند.

   
  در ماه بهار قرآن به میهمانی کتاب آسمانی رفتند" src="http://img7.irna.ir/1395/13950331/82119311/82119311-70808780.jpg" alt="" />

  مسئول مرکز شماره دو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آستارا روز دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: در رمضان امسال برای هشتمین سال پیاپی کودکان عضو کانون از کلاس قرآن استقبال کردند.
  میترا پوربهرام با اشاره به اینکه در این ماه بهترین سخن برای یاد دادن به کودکان سخن پروردگار است ، افزود: این کلاس ها در طول هفته به مدت دو روز در رشته های روانخوانی و حفظ در محل کانون شماره دو برگزار می شود.
  وی قصص قرآنی نهفته در دل کتاب آسمانی را برای کودکان جذاب برشمرد و اضافه کرد: این قصه های زندگی توسط مربی قرآن با استفاده از ادبیات خاص به کودکان منتقل شده و باعث ماندگاری در ذهن و روح آنها می شود.
  وی در ادامه از استقبال کودکان و نوجوانان از کلاس های تابستانی در محل مرکز شماره دو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آستارا خبر داد و بیان کرد: با هدف غنی سازی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان شهرستان کلاس های مختلف فرهنگی و هنری در کانون در طول فصل تابستان دایر است.
  وی با بیان اینکه کلاس های کانون امسال علاوه بر شیفت صبح در شیفت عصر نیز برگزار می شود ، افزود: قرآن ، نقاشی ، خوشنویسی ، شطرنج ، فرش بافی ، رباتیک ، موسیقی ، معرفی کتاب و کارگاه قصه گویی از جمله کلاس های نوبت صبح و تئاتر ، چرتکه و محاسبه ، عکاسی ، سفالگری ، هنرهای تزئینی و کاربردی ، موسیقی خلاق و فن بیان و مجریگری از جمله کلاس های نوبت عصر مرکز شماره دو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان آستارا است.
  پوربهرام در نظر گرفتن علاقه و استعداد کودکان و نوجوانان را در هنگام ثبت نام برای کلاس های تابستانی لازم برشمرد و اظهار کرد: کانون پرورش فکری با در نظر گرفتن شرایط فکری و روحی کودکان و نوجوانان و در جهت شکوفا کردن استعداد آنها با ایجاد فضایی صمیمی و شاد و با در اختیار داشتن مربیان مجرب تلاش می کند.
  مرکز شماره دو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آستارا بیش از یکهزار نفر عضو فعال دارد.

   

   

   

   

  رئیس جمعیت هلال احمر آستارا گفت: با کمک های نقدی خیران اجرای طرح ملی همای رحمت در ماه مبارک رمضان در این شهرستان آغاز شد تا نیازمندان آستارایی از برکات این طرح بهره مند شوند.

   

  به گزارش خبرنگار ایرنا حسین خورشیدی روز دوشنبه در حاشیه اجرای این طرح در جمع خبرنگاران اظهار داشت: همه ساله طرح همای رحمت با تاسی از سنت حسنه حضرت امیرالمومنین علی (ع) و با همکاری خیرین شهرستان آستارا توسط جمعیت هلال احمر اجرا می شود.
  وی با اشاره به اینکه این طرح از طرح های موفق هلال احمر شهرستان در ایام ماه مبارک رمضان است ، افزود: طرح مذکور در طول ماه مبارک رمضان با شناسایی خانواده های مستمند و نیازمند و با هدف تامین مایحتاج افراد نیازمند در ماه میهمانی خدا انجام می پذیرد.
  وی اظهار کرد: در مرحله نخست طرح 180بسته مواد غذایی شامل برنج ، روغن ، ماکارونی ، قند ، شکر و حبوبات توزیع شد.
  خورشیدی ارزش بسته های غذایی مذکور را حدود 110 میلیون ریال عنوان کرد و گفت: 40 بسته غذایی دیگر نیز در مرحله بعدی این طرح در بین نیازمندان توزیع می شود.
  وی با اشاره به اینکه اجرای این طرح بدون همکاری خیرین شهرستان امکان پذیر نیست ، ادامه داد: خیرین شهرستان آستارا می توانند در این ماه پرخیر و برکت برابر با توانایی مالی خود در طرح همای رحمت مشارکت کنند تا جمعیت هلال احمر از طریق کمک های نقدی جمع آوری شده ، اقلام غذایی نیازمندان را در این ماه تهیه کند.
  وی ضمن تقدیر از مشارکت خیرین در راستای دستگیری از اقشار نیازمند جامعه یادآور شد: خیرین می توانند کمک های نقدی و غیر نقدی خود را به جمعیت هلال احمر شهرستان آستارا تحویل دهند.
  خورشیدی در ادامه از برپایی سفره های مهربانی در قالب همین طرح خبر داد و بیان کرد: سفره های مهربانی به منظور اطعام نیازمندان در این ماه پر خیر و برکت در 10 مسجد پیش بینی شده در مناطق محروم بر پا می شود و خیرین با شرکت در این کار خداپسندانه، می توانند باعث رونق بیش از پیش سفره های افطار شوند.    

  astaranews1.ir


  این مطلب تا کنون 19 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : آستارا ,شهرستان ,کودکان ,نمایش ,افزود ,کانون ,شهرستان آستارا ,مواد مخدر ,کانون پرورش ,پرورش فکری ,هلال احمر ,رئیس اداره فرهنگ ,نیروی انتظامی آستارا ,ارشاد اسلامی آستارا ,فرمانده نیروی انتظامی ,
  کسب رتبه نخست پژوهشگر آستارایی در آزمون بین المللی آکادمی Alliance

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر